NAGRANIE KONCERTU PENDERECKIEGO

Udostępnij
NAGRANIE KONCERTU PENDERECKIEGO Bartosz Kołaczkowski

Drodzy Przyjaciele, 

W zeszłą sobotę 22.12 miałem przyjemność uczestniczyć w wyjątkowej sesji nagraniowej w Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Wraz z Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa pod batutą Maestri Maciej Tworek i Krzysztof Penderecki zarejestrowaliśmy Koncert altówkowy Maestro Krzysztof Penderecki w moim opracowaniu na gitarę klasyczną.
Dzięki wszystkim muzykom, dyrygentom, całej ekipie technicznej i załodze wytwórni DUX na czele z Panią Małgorzata Polańska, udało nam się stworzyć przemiłą atmosferę do realizacji nagrań, za co bardzo dziękuję!
Wyjątkowością tego projektu jest na pewno fakt, iż będziecie mogli posłuchać tegoż koncertu nie tylko w nowej, gitarowej wersji, ale również w kameralnej orkiestracji, oryginalnie napisanej przez Maestro Pendereckiego. Ponadto, jest to pierwsza współpraca fonograficzna Mistrza z gitarzystą.

Jestem niezwykle zaszczycony, że Pani Małgosia Polańska i Maestro Penderecki obdarzyli mnie swoim zaufaniem, z entuzjazmem przyjęli moją wersję koncertu i dali mi możliwość przeżycia tych niezwykłych chwil z muzyką Mistrza. Jestem przekonany, że koncert ten bardzo Wam się spodoba i mam nadzieję, że zawita na stałe do repertuaru gitarzystów na całym świecie.
To ważny moment w moim muzycznym życiu, ale myślę, że to świetna sprawa również dla naszego instrumentu.
Po rozmowie z Maestro jestem pełen nadziei, że za niedługo doczekamy się kompozycji oryginalnie napisanej na gitarę klasyczną.

Zarejestrowany koncert zostanie wydany na dwóch płytach, w DUX'owej kolekcji koncertów Pendereckiego oraz na mojej płycie, na której znajdą się jeszcze dwa utwory na gitarę z orkiestrą. Obydwie płyty ukażą się już w pierwszej połowie 2019 roku!

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w przygotowaniach do nagrań oraz tym, którzy wspierali swoją obecnością w studiu: Julia Wrońska, Grzegorz Przedbora, Marcin Zalewski, Adam Woch, Bartosz Kolaczkowski. Adam i Bartek wykonali kawał dobrej roboty, możecie się spodziewać ciekawego materiału video ☺️

Ślijcie dalej te dobre, muzyczne wieści! Niech gitara klasyczna na stałe zawita w tak niezwykłym gronie.

Do usłyszenia, Kochani,
Piotr Przedbora