PENDERECKI - MEYER - MŁODA POLSKA

Udostępnij

Kochani, wreszcie mogę się z Wami podzielić niezwykle ważną dla mnie chwilą. W kwietniu 2017 roku miałem okazję spotkać się z Maestro Krzysztof Pendereckim. Z wielką przyjemnością zagrałem Maestro jego kompozycję - Koncert altówkowy. Z entuzjazmem przyjął on moją transkrypcję jak i interpretację jego dzieła. Wraz z Panią Małgosią Polańska zaproponowali mi nagranie fonograficzne tegoż utworu.
W drugiej połowie 2017 roku, w siedzibie wytwórni DUX nastąpiło spotkanie z uczniem Maestro Pendereckiego, Krzysztofem Meyerem, który jakiś czas pózniej przesłał mi swoje propozycje utworów na gitarę klasyczną. Bardzo spodobał mi się Koncert na gitarę solo. Od razu w mojej wyobraźni nakreślił się pomysł zestawienia dwóch koncertów Pendereckiego i Meyera na jednej płycie. Myślę, że dwie kompozycje Mistrza i Ucznia, to ciekawy aspekt wyboru tych dzieł, a ich muzyczna forma może przyciągnąć wielu słuchaczy.
To dla mnie wielki zaszczyt, iż przy nagraniu Koncertu altówkowego będzie uczestniczył sam Maestro Krzysztof Penderecki. Przy okazji będzie to pierwsza współpraca gitarzysty podczas nagrania fonograficznego z wyżej wymienionym, jednym z najwybitniejszych kompozytorów naszych czasów.
Natomiast dzisiaj zostały ogłoszone wyniki programu stypendialnego „Młoda Polska” i z radością mogę poinformować, że po raz drugi zostałem stypendystą tegoż programu. Dzięki temu, płyta może ujrzeć światło dzienne już na przełomie 2018/2019 roku. Teraz czeka mnie ogrom pracy, aby móc przedstawić Wam te ciekawe utwory w jak najlepszej odsłonie. Trzymajcie kciuki i mam nadzieje zobaczyć Was na moich koncertach!
Piotr.

 

http://nck.pl/upload/2018/02/stypendysci-programu-mloda-polska-w-roku-2018.pdf